Zajęcia odbywają się w grupie kilkuosobowej. Na warsztaty składają się zajęcia:

ruchowe, głosowe, tekstowe, etiudy, krótkie sceny. 

To praca:

  • nad świadomością właśnego ciała 
  • nad koncetntracją i pamięcią
  • nauka oddechu i poprawnej dykcji
  • pobudzenie wyobraźni
  • interpretacją tekstu

Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawę, przynosi im wiele korzyści.  Rozwja wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija umiejętności ruchowe oraz zwiększa poczucie  własnej wartości. Poprzez uczestnictwo w zabawach teatralnych dzieci nieśmiałe  pochłonięte zabawą zapominają o nieśmiałości, zyskują odwagę  pewność siebie. Dzieci bardziej ekspresyjne, mające problem ze skupieniem się na jednej konkretnej rzeczy uczą się koncentracji i skupienia bowiem bardzo ważnym aspektem zajęć teatralnych jest nauka oraz ćwiczenia tych wlaśnie umięjętności niezbędnych nie  tylko podczas pracy nad etiudą czy przestawieniem, ale również w szkole podczas nauki.

ZAJĘCIA KUGLARSKIE – prowadzone są w kilkuosobowych grupach, raz w tygodniu, przez  godzinę i trwają cały rok szkolny. To otwarta i regularna forma warsztatów  dla osób, które ukończyły 12 lat. Ćwiczenia jakie wykonują i opanowują  uczestnicy zajęć, wpływają na prawidłową koordynację ruchową, uczą koncentracji, aktywności, kreatywności, cierpliwości, odwagi i pracy zespołowej. Zajęcia w stopniu podstawowym pozwalają opanować  żonglowanie piłeczkami, kręcenie poi  i kija, wachlarzami. 

Zajęcia kuglarskie prowadzi i kieruje Instruktor Artystyczny Małgorzata Świerczewska

 

Zajęcia teatralne prowadzi 

Instruktor artystyczny Małgorzata Świerczewska

Logo Fundusze Europejskie Polska CyfrowaLogo Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i SportuLogo Rzeczpospolita PolskaLogo Narodowe Centrum KulturyLogo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Tutaj realizowany jest projekt grantowy Konwersja cyfrowa domów kultury dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Cetrum Kultury.
Kontakt
Dane kontaktowe
Pl. Daszyńskiego 16
12-200 Pisz
87 423 26 75
sekretariat@pdk.pisz.pl
Dyrektor
p.o. Dyrektora Piskiego Domu Kultury
Natalia Kucisz tel. w. 231
Specjalista ds. administracyjnych
Izabela Malinowska
Katarzyna Podbielska
Specjalista ds. promocji i organizacji imprez
Łukasz Bąkowski

Oferty koncertowe promocja@pdk.pisz.pl

Specjalista ds. pracowniczych i PUTW
Monika Chmielewska
Specjalista ds. promocji multimediów
Tomasz Walada

Go to top