11/11/2015, 12:35

Narodowe Święto Niepodległości Polski

11 listopada 2015 obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji w całej Polsce organizowane były uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Również Piszanie uczcili pamięć w/w wydarzenia. W Gminnym Zespole Szkół w turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Pisza rywalizowało 8 drużyn. O godzinie 11:11 na Pl. Daszyńskiego w Piszu ponad 80 uczestników pobiegło w biegu niepodległościowym, na wszystkich czekały upominki oraz pamiątkowe medale, które wręczał Janusz Puchalski - Wiceburmistrz Pisza oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Lech Borak. O godzinie 15:00 w Kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela odbyła się uroczysta Msza Święta, po której zgromadzeni udali się pod Pomnik Wolności, by tam złożyć kwiaty. W patriotycznej części artystycznej wystąpili: Chór Vox Matris oraz Piska Orkiestra Dęta. Po uroczystościach przy pomniku mieszkańcy Pisza ponownie udali się na Pl. Daszyńskiego gdzie młodzież z Samorządowego Gimnazjum Publicznego w Piszu zaprezentowała "Historię św. Marcina".
Logo Fundusze Europejskie Polska CyfrowaLogo Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i SportuLogo Rzeczpospolita PolskaLogo Narodowe Centrum KulturyLogo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Tutaj realizowany jest projekt grantowy Konwersja cyfrowa domów kultury dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Cetrum Kultury.
Kontakt
Dane kontaktowe
Pl. Daszyńskiego 16
12-200 Pisz
87 423 26 75
pdkpisz@op.pl
Dyrektor
Dyrektor Piskiego Domu Kultury
Katarzyna Sobiech tel. w. 231
Specjalista ds. administracyjnych
Izabela Malinowska
Katarzyna Podbielska
Specjalista ds. promocji i organizacji imprez
Łukasz Bąkowski

Oferty koncertowe promocja.pdk@op.pl

Specjalista ds. pracowniczych i PUTW
Monika Chmielewska
Specjalista ds. promocji multimediów
Tomasz Walada

Go to top