WESOŁA GROMADKA -  dziecięcy zespół teatralny, który  powstał w październiku 2016 roku.


Mają od 4 do 10 lat i interesuje ich teatr i popisy sceniczne. Nie brakuje im temperamentu, śmiałości, fantazji,wyobraźni i chęci działania tak na zajęciach teatralnych jak i na scenie. Improwizacja taneczna Pingwinki i improwizacja piosenki Zupa Romana to krótkie formy sceniczne, w których mogły zaprezentować się w programie  „ Mikołajki 2017”. Powtórzenie  „Zupy Romana” miało miejsce podczas Majówki 2017 r.


Swój popis teatralny dały 14 czerwca 2017 roku  podczas XV Piskiego przeglądu Form Teatralnych przedstawiając  sztukę Wioletty Piaseckiej  pt. „O mądrej Królewnie i smoku z Twardej Góry”w reż. Małgorzaty Świerczewskiej,  zdobywając uznanie zaproszonych na przedstawienie swoich kolegów i koleżanek( i nie tylko), nie kryjących zdziwienia z pokazanych przez nich umiejętności na scenie.


W sztuce brali udział:

Zuzia Bazydło - królewna, Łukasz Januszko - smok, Mateusz Banach - rycerz, Basia Ducka – smoczyca Kasia, Julia Wiśniewska – dama dworu I, Inka Bazydło – dama dworu II, Filip Kałudziński - kawaler, Patrycja Damięcka - czarownica, Bianka  Kałudzińska - narrator. W/w improwizacje dodatkowo wspierały aktorsko:Olga Brzozowska, Sienkiewicz Kalinka,Kacper Puszko, Ola Puszko i Maksymilian Sobiech i na zajęciach przysposabiał się aktorsko mały Wojtuś Żyluk.

 Do „Wesołej gromadki' mogą przyłączyć się nowi chętni, którzy nie boją się  wyzwań. Najwytrwalszych czeka ciężka, choć przyjemna praca .


Zespół prowadzi i kieruje instruktor artystyczny Małgorzata Świerczewska.

Logo Fundusze Europejskie Polska CyfrowaLogo Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i SportuLogo Rzeczpospolita PolskaLogo Narodowe Centrum KulturyLogo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Tutaj realizowany jest projekt grantowy Konwersja cyfrowa domów kultury dofinansowany z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Cetrum Kultury.
Kontakt
Dane kontaktowe
Pl. Daszyńskiego 16
12-200 Pisz
87 423 26 75
pdkpisz@op.pl
Dyrektor
p.o. Dyrektora Piskiego Domu Kultury
Natalia Kucisz tel. w. 231
Specjalista ds. administracyjnych
Izabela Malinowska
Katarzyna Podbielska
Specjalista ds. promocji i organizacji imprez
Łukasz Bąkowski

Oferty koncertowe promocja.pdk@op.pl

Specjalista ds. pracowniczych i PUTW
Monika Chmielewska
Specjalista ds. promocji multimediów
Tomasz Walada

Go to top